Obiekty mieszkalne

Zespół budynków mieszkalnych z lokalami usługowymi wraz z zagospodarowaniem terenu na osiedlu Nowe Żerniki we Wrocławiu

Pełna nazwa Inwestycji:
Zespół budynków mieszkalnych z lokalami usługowymi wraz z zagospodarowaniem terenu na osiedlu Nowe Żerniki we Wrocławiu.

Zgłaszający:
BLOCKPOL-DEVELOPER Sp. z o.o. NOWA INSPIRACJA Sp. k.

Inwestor:
BLOCKPOL-DEVELOPER Sp. z o.o. NOWA INSPIRACJA Sp. k.

Generalny wykonawca:
Przedsiębiorstwo Budowlane Blockpol Sp. z o.o.

Projektant:
VROA Architekci S.C., CH + Architekci Wojciech Chrzanowski, 3XA, Kabrowski Misiura Architekci, ASPA Pracownia Architektoniczna

Okres prac:
01.12.2017-19.03.2020

Lokalizacja:
Wrocław, Al. Architektów, ul. Barskich, ul. Frydeckiego

Wartość inwestycji:
63 563 154,22 zł

 

„Nowa inspiracja” to inwestycja usytuowana w zachodniej części miasta Wrocławia na prestiżowym osiedlu Nowe Żerniki, zwanym WuWa2 – modelowym osiedlu zaprojektowanym przez najlepszych wrocławskich architektów jako jednostka samowystarczalna tj. skupiająca w sobie przestrzenie prywatne, półprywatne, półpubliczne i publiczne służące zaspokojeniu wszelkich potrzeb podstawowych, rekreacji i integracji mieszkańców. WuWa2 była jedną z głównych propozycji kulturalnych miasta przy okazji przyznania Wrocławiowi tytułu Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 r. Osiedle zostało zainspirowane wystawą WuWa z 1929 r. w ramach, której wzniesiono modelowe osiedle usytuowane we Wrocławiu w okolicy Hali Stulecia, które okazało się jednym z najciekawszych eksperymentów architektonicznych na świecie. WuWa2 zajmuje obszar 40 hektarów. Całe przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez miasto Wrocław, Dolnośląska Okręgową Izbę Architektów RP, przy współpracy wrocławskiego oddziału SARP. Tuż obok „Nowej Inspiracji”, na sąsiadującej działce znajduje się drugie przedsięwzięcie Inwestora – Osiedle „Inspiracja”, które otrzymało nagrodę Prezydenta Wrocławia przyznaną w konkursie na najlepsza realizację architektoniczną w roku 2018.

Inwestycja „Nowa Inspiracja” składa się z 5 różnych budynków mieszkalnych wielorodzinnych połączonych garażem podziemnym. Układ inwestycji jest przemyślany, funkcjonalny i wygodny. W centralnym punkcie osiedla usytuowane jest duże patio, dzięki któremu całość jest przestronna, a budynki są od siebie oddalone dając mieszkańcom widok na pięknie zagospodarowaną i zieloną przestrzeń.

Każdy z zaprojektowanych budynków jest inny, znajdują się tu budynki kameralne 4-piętrowe, a także budynki premium 7-pietrowe. fasady budynków utrzymane są w odcieniach jasnych i ciepłych, wykończone dodatkowo w wysokim standardzie elementami drewnianymi i aluminiowymi. Dodatkowo część dachów budynków została wykończona w systemach dachów zielonych i żwirowych, a dodatkowo dach jednego budynku jest ogólnodostępny dla mieszkańców jako zielony taras.

Łącznie na Nowej Inspiracji znajdują się 154 lokale mieszkalne o zróżnicowanych powierzchniach od 28 do 99m2, a także 12 lokali usługowych znajdujących się na parterach budynków. W budynkach znajdują się funkcjonalnie zaprojektowane mieszkania, od kawalerek aż po przestronne lokale dwupoziomowe czteropokojowe. Niewątpliwa zaleta wszystkich mieszkań są przynależące do nich duże loggie, balkony, tarasy i ogródki. Większość mieszkań zaprojektowanych jest jako dwustronne, z duża ilością przeszkleń co sprawia, że mieszkania są bardzo jasne i przytulne.

Dodatkowo w zespole budynków zaprojektowano i wykonano szereg pomieszczeń dodatkowych od komórek lokatorskich, boksów garażowych po pomieszczenia rowerowni i wózkowni. Ponadto pod budynkami znajduje się jeden duży wspólny garaż dla wszystkich mieszkańców.

Wszystkie przestrzenie na Nowej Inspiracji są niezwykle funkcjonalne, wygodne i przestronne co daje poczucie wysokiego komfortu użytkowania i życia, zaprojektowano tu również szereg elementów małej architektury, a także miejsc do wypoczynku. Jest tu wszystko co sprawia, ze mieszka się dobrze i wygodnie.