Obiekty mieszkalne - budowa nowych obiektów

Osiedle Leopolda

Pełna nazwa Inwestycji:
Osiedle Leopolda

Zgłaszający:
Katowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.

Inwestor:
Katowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.

Generalny wykonawca:
Przedsiębiorstwo Budowlane DOMBUD S.A., ul. Drzymały 15, 40-059 Katowice

Projektant:
Projekt Plus Architekci, Plac Krakowski 10, 41-800 Zabrze

Okres prac:
Lipiec 2018-30.03.2020

Lokalizacja:

Katowice, ul. Leopolda 17, 17a

Wartość inwestycji:

12 000 000,00 zł

 

Inwestycja przy ul. Leopolda 17, 17a zlokalizowana jest w dzielnicy Katowice – Bogucice. Nowoczesny i ciekawy architektonicznie budynek posiada 2 klatki schodowe, 4 kondygnacje naziemne. Inwestycja zakładała również zagospodarowanie terenu. Przy budynku zaprojektowano plac zabaw z urządzeniami zabawowymi dla dzieci (piaskownica, dwa bujaki oraz huśtawka typu ważka).

Wzdłuż budynku od strony wschodniej zlokalizowano drogę dojazdową oraz 27 miejsc postojowych w tym 2 dla osób niepełnosprawnych oraz wiatę śmietnikową. Dodatkowo w pobliżu budynku znajduje się parking na 59 miejsc postojowych.

Jedna klatka schodowa obsługuje 25, a druga 26 mieszkań – łącznie 51 mieszkań w tym 2 mieszkania przystosowane dla osób niepełnosprawnych poruszających się na wózku. Mieszkania na parterach posiadają tarasy naziemne lub loggie, na wyższych kondygnacjach każde mieszkanie posiada balkon lub loggię. Wszystkie mieszkania zrealizowane były w standardzie „pod klucz” tj. wyposażone w urządzenia sanitarne (miska ustępowa na stelażu, wanna lub natrysk, umywalka) i kuchenne (zlewozmywak, kuchenka elektryczna), a także w opomiarowane instalacje: elektryczne, ciepłej i zimnej wody oraz centralnego ogrzewania. W budynku przewidziano ponadto instalacje: telewizyjną, teletechniczną i domofonową, a także wentylację wywiewną hybrydową dla części mieszkalnej oraz mechaniczną wywiewną dla pomieszczeń technicznych, gospodarczych i komórek lokatorskich.

Budynek przy ul. Leopolda posiad w poziomie parteru 20 komórek lokatorskich, a także części wspólne, dostępne dla wszystkich mieszkańców budynku tj. pomieszczenie rowerowni oraz pomieszczeń wózkowni.

Wejście do obu klatek schodowych odbywa się z poziomu terenu w związku z tym osoba niepełnosprawna poruszająca się na wózku ma dostęp do każdego mieszkania. Każda klatka schodowa wyposażona jest w dźwig osobowy z kabiną o rozmiarach pozwalających na swobodny transport osobie niepełnosprawnej poruszającej się na wózku.

Inwestycja przy ul. Leopolda 17, 17a realizowana była przy udziale rządowego  programu wspierania budownictwa społecznego tzn. finansowanie zwrotne udzielane przez Bank Gospodarstwa Krajowego oraz wsparcia finansowego z Funduszu Dopłat BGK.

Dodatkowo najemcy lokali mieszkalnych mogli ubiegać się o dopłaty do czynszu (na podstawie ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. o pomocy państwa w ponoszeniu wydatków mieszkaniowych w pierwszych latach najmu mieszkania – Dz.U.2018, poz. 1540 ze zm.)