Gala Finałowa

RELACJA Z GALI FINAŁOWEJ KONKURSU INWESTYCJA ROKU 2019

08 października 2020 r. w Hotelu „Las” w Piechowicach k./ Szklarskiej Poręby Kapituła Konkursowa wręczyła Statuetki Inwestycja Roku, laureatom konkursu Inwestycja Roku 2019. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele samorządów, władz lokalnych, władz spółdzielni mieszkaniowych, zakładów komunalnych, przedsiębiorcy działający na rynku nieruchomości.

Patronat honorowy nad IV edycją Konkursu objęli:

Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Anna Polak

Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik

Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski

Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz

Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski

Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak

Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski

Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki

Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski

Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak

Wojewoda Świętokrzyski

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach

Burmistrz Szklarskiej Poręby

Główny Urząd Nadzoru Budowlanego

Bank Gospodarstwa Krajowego

Śląska Izba Budownictwa

Wydział Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach

Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa w Katowicach

Instytut Gospodarki Nieruchomościami

 

Galę Konkursu otworzył Prezes Zarządu Krajowej Izby Gospodarki Nieruchomościami Zbigniew Olejniczak, witając wszystkich zebranych Gości, który wraz z Prezydentem Śląskiej Izby Budownictwa Mariuszem Czyszek, Dziekanem dr hab. inż. arch. Klaudiuszem Fross, prof. Politechniki Śląskiej oraz Agnieszką Gwóźdź Sekratarzem Szklarskiej Poręby – wręczał laureatom konkursu statuetki INWESTYCJA ROKU oraz dyplomy.

 

W konkursie nagrody i wyróżnienia otrzymali:

 

KATEOGRIA: OBIEKTY MIESZKALNE

Termomodernizacja

I miejsce Górnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa w Bytomiu: Remont budynków należących do Wspólnot Mieszkaniowych przy ul. Olimpijskiej 1-11, 13-23, 25-37 w Bytomiu obejmujący demontaż i utylizację płyt zawierających azbest z wymianą docieplenia ścian zewnętrznych

II miejsce Spółdzielnia Mieszkaniowa „Rotunda”: Docieplenie stropodachu budynku przy ul. Żeromskiego 60-62 oraz docieplenie dachu wraz z robotami towarzyszącymi w budynku przy ul. Metalowców 29-29a we Wrocławiu

III miejsce ZBM-TBS Sp. z o.o. w Bytomiu: Remont budynku kamienicy mieszkalnej przy ul. Oświęcimskiej 14 w Bytomiu

 

Budowa nowych obiektów

I miejsce Poznańskie TBS Sp. z o.o.: Osiedle PTBS Na Strzeszynie

II miejsce Katowickie TBS Sp. z o.o.: Osiedle Pod Kasztanami

II miejsce Międzyzakładowa Górnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa „Perspektywa w Rudzie Śląskiej: Nowy Werdon

III miejsce Wyszkowskie TBS Sp. z o.o.Zespół zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej „Na Skarpie” z uzbrojeniem i zagospodarowaniem terenu przy ul. Łącznej w Wyszkowie

III miejsce Toruńskie TBS Sp. z o.o.: Budynki mieszkalnie z przeznaczeniem dla osób starszych i niepełnosprawnych przy ul. Watzenrodego 15-15A w Toruniu

 

KATEGORIA: OBIEKTY BIUROWE I HANDLOWE

I miejsce DHL Parcel Polska Sp. z o.o. Warszawa: Terminal kurierski DHL Słupsk

II miejsce Spółdzielnia mieszkaniowa „Metalowiec” we WrocławiuRozbudowa budynku użytkowego oraz niezbędnych urządzeń infrastruktury technicznej wraz z zagospodarowaniem terenu przyległego przy Al. Gen. Hallera 77b we Wrocławiu

 

KATEGORIA: ADAPTACJA

I miejsce:  MZGM-TBS Sp. z o.o. w Płocku: Przebudowa budynku mieszkalnego (kamienicy) przy ul. Sienkiewicza 38 w Płocku

II miejsce Zakład Gospodarki MIeszkaniowej w Czerwionce-Leszczynach: Adaptacja zdegradowanego budynku na mieszkania socjalne i chronione oraz utworzenie Centrum Usług Społecznych w Czerwionce-Leszczynach przy ul. Młyńskiej 21A

III miejsce Jednostka Gospodarki Nieruchomościami w ZabrzuWykonanie remontu pomieszczeń biurowych przeznaczonych dla potrzeb Klubu Seniora w budynku przy ul. Żółkiewskiego 12a w Zabrzu

 

KATEGORIA: OBIEKTY SPORTU, REKREACJI, WYPOCZYNKU ORAZ TERENY ZIELONE

I miejsce Beskidzka Spółdzielnia Mieszkaniowa  w Bielsku-Białej: Budowa osiedlowego boiska sportowego o nawierzchni trawiastej wraz z infrastrukturą towarzyszącą na Osiedlu Beskidzkim

I miejsce Spółdzielnia Mieszkaniowa „Miechowice” w Bytomiu: Budowa street workout i placu zabaw w parku przy ul. Nickla

II miejsce Pabianicka Spółdzielnia Mieszkaniowa: Nasadzenia drzew i krzewów na terenie Pabianickiej Spółdzielni Mieszkaniowej

 

KATEGORIA: OBIEKTY KULTURY, EDUKACJI, UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ I SAKRALNE

I miejsceGmina Lubliniec: Zwiększenie dostępu do infrastruktury kultury poprzez budowę nowej siedziby Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lublińcu

II miejsce Gmina Kunice: Budowa przedszkola w Kunicach oraz rozbudowa przedszkola o segment komunikacyjny łączący przedszkole z basenem

III miejsce Gmina Środa Śląska: Rozbudowa przedszkola w Lokalnym Centrum Aktywności Wiejskiej w Szczepanowie

 

KATEGORIA: OBIEKTY PROEKOLOGICZNE

I miejsce Spółdzielnia Mieszkaniowa w Jarosławiu: Budowa kotłowni gazowej na os. Piłsudskiego w Jarosławiu

II miejsce …Domaro Sp. z o.o.: Modernizacja centralnego ogrzewania w budynku mieszkalnym wielorodzinnym przy ul. Górniczej 2-6 w Wodzisławiu Śląskim

 

KATEGORIA: INŻYNIERIA

I miejsce Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Piastowskie”: System zabezpieczenia przeciwpożarowego w budynkach mieszkalnych wysokich „wieżowcach”

II miejsce Gamon Trucks Sp. z o.o.: Budynek produkcyjny samochodów specjalnych wraz z częścią biurowo-socjalną

III miejsce Spółdzielnia Mieszkaniowa „Nadodrze” w Głogowie: Wymiana dźwigów osobowo-towarowych wraz z likwidacją przedziału meblowego oraz zwiększeniem udźwigu z 500 kg na 1000 kg

III miejsce Spółdzielnia Mieszkaniowa „Miechowice” w Bytomiu: Wymiana dźwigów osobowych w 8 budynkach mieszkalnych przy ul. Felińskiego w Bytomiu

 

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu oraz życzymy kolejnych sukcesów.

Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej, bowiem już wkrótce pojawi się fotorelacja z Gali Finałowej Konkursu Inwestycja Roku 2019 oraz szczegóły kolejnej edycji konkursu.

Anna Czaja

Magdalena Knapek

Biuro KIGN