Stolbau Eko Sp. z o.o. zajmuje się termomodernizacją budynków na terenie całego kraju.

Stolbau Eko Sp. z o.o. od ponad 20 lat zajmuje się termomodernizacją budynków na terenie całego kraju stosując dedykowane materiały termoizolacyjne.

OCIEPLANIE STROPODACHÓW

Swoją działalność zaczynaliśmy od wdmuchiwania granulatów termoizolacyjnych w przestrzeń stropodachu – do dzisiaj dociepliliśmy już ponad 4.000.000 m2 powierzchni. W metodzie „blow-in” stosujemy granulat celulozy „Isocell For You” lub granulat wełny mineralnej „Paroc BLT9”, które charakteryzują się niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła oraz ognioodpornością.

Coraz częściej realizujemy również prace związane z wtórną izolacją stropodachów, mające na celu podniesienie ich izolacyjności termicznej poprzez nadsypanie dodatkowej warstwy granulatu.

 

OCIEPLANIE STROPÓW PIWNIC

Do ocieplenia stropów piwnic proponujemy technologię natrysku Cafco Therm – jest to zaprawa na bazie granulatu wełny mineralnej oraz spoiwa cementowego. Szybki czas realizacji (ocieplenie stropu nad komórką piwniczną trwa maksymalnie 2 godziny), możliwość stosowania w miejscach trudnodostępnych np. pod elementami instalacyjnymi, bardzo dobra izolacyjność cieplna oraz niepalność to główne argumenty przemawiające za zastosowaniem natrysku Cafco Therm.

 

OCIEPLANIE STROPÓW GARAŻY

Najnowszym spośród stosowanych przez nas rozwiązań termomodernizacyjnych jest ocieplanie stropów garaży podziemnych i parkingów wielopoziomowych zarówno budynków użyteczności publicznej jak i budynków mieszkalnych wielorodzinnych. Stolbau Eko proponuje Państwu metodę wyklejania izolacyjnymi płytami lamelowymi wełny mineralnej Paroc CGL 20cy. Korzyści z zastosowania takiego systemu to przede wszystkim poprawa izolacyjności termicznej, osiągnięcie ognioochronności, a także wyciszenie pomieszczeń i podniesienie komfortu akustycznego.

OCIEPLANIE ŚCIAN I ROBOTY TOWARZYSZĄCE

Na terenie województwa zachodniopomorskiego wykonujemy szeroki zakres prac obejmujący m.in. ocieplanie ścian budynków w technologii lekko-mokrej przy zastosowaniu styropianu i wełny elewacyjnej wraz z wyprawami tynkarskimi i powłokami malarskimi, remonty kapitalne balkonów i loggii, restaurację i renowację elewacji zabytkowych, będących pod nadzorem konserwatora zabytków, chemiczne czyszczenie elewacji  itp.

Zapraszamy na naszą stronę www.stolbau-eko.pl oraz do kontaktu z naszymi przedstawicielami.