XXI Samorządowe Forum Kapitału i Finansów w Katowicach

Istotny głos KIGN podczas XXI Samorządowe Forum Kapitału i Finansów.

W dniach 11-12 października 2023 Krajowa Izba Gospodarki Nieruchomościami miała okazję uczestniczyć w XXI Samorządowym Forum Kapitału i Finansów w Katowicach. Wydarzenie odbyło się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym i jest najważniejszym spotkaniem w Polsce łączącym liderów samorządu terytorialnego, finansów i biznesu.

„Ta konferencja jest ważna dla samorządów, zwłaszcza w tym trudnym czasie, kiedy dochody JST są uszczuplone przez Polski Ład. Tu mamy bezpośredni kontakt i możemy się dzielić sukcesami i błędami, tak aby ich później nie powielać. Bez względu na to, jakimi gminami zarządzamy. Wszyscy mamy przecież podobne problemy i doświadczenia” mówił Marcin Krupa Prezydent Katowic.

Zaproszeni do udziału przedstawiciele KIGN brali udział w poszczególnych panelach:

  1. Pan Marek Urban – Prezes Zarządu KIGN brał udział w debacie „Rola i możliwości samorządów w rozwiązywaniu kryzysu mieszkaniowego”
  2. Pan Piotr Stawicki – Wiceprezes Zarządu KIGN był moderatorem debaty nt. „Samorządowe mieszkania na wynajem i budownictwo modułowe w JST”
  3. Pan Arkadiusz Borek – Prezes Zarządu IGN, Wiceprezes Zarządu KIGN brał udział w debacie „Zarządzanie zasobem mieszkaniowym gminy”

Organizatorem wydarzenia była Municipium S.A. wydawca Pisma Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”, „Pracownika Samorządowego”, oraz „Wspólnoty Mieszkaniowej”.

Cieszymy się, że głos KIGN staje się istotną formą wypowiedzi dotyczącą najbardziej palących tematów związanych z mieszkalnictwem i szeroko pojętym rynkiem nieruchomości. Jednocześnie wyrażamy uznanie dla organizacji przedsięwzięcia, podczas którego doszło do wymiany myśli  pomiędzy ok. 350 ekspertami  z ponad tysięczną liczbą uczestników.