Umowa najmu komercyjnego – istotne klauzule, zabezpieczenia, negocjacje

Zapraszamy na szkolenie online z umów najmu komercyjnego.

Plan szkolenia:

 1. Wstęp – charakterystyka rynku najmu komercyjnego.
 2. Kluczowe postanowienia umów najmu komercyjnego.
 3. Ile kosztuje najem (czynsz, opłaty eksploatacyjne, media, waloryzacja, ASTI).
 4. Zabezpieczenia umów najmu (kaucja, poręczenie korporacyjne, oświadczenia o poddaniu się egzekucji).
 5. Windykacja należności – jak sprawnie ściągnąć zaległości?
 6. Najczęstsze błędy w umowach najmu.
 7. Sesja Q&A

Prowadzący:

Magdalena Wojnarowska – partner w kancelarii Legal Hub Wojnarowska Ścigała Irlik, radca prawny, specjalizacja: prawo nieruchomości i umowy handlowe

„Od ponad 15 lat wspieram deweloperów, inwestorów i pośredników na rynku nieruchomości.
Kompleksowo doradzam w procesach inwestycyjnych – od finansowania i akwizycji nieruchomości,
poprzez proces budowlany, aż po sprzedaż lokali i domów lub komercjalizację obiektu. Przygotowuję dokumentację deweloperską. Szkolę uczestników rynku nieruchomości. W swojej pracy wychodzę poza utarty schemat, koncentruję się na zrozumieniu biznesu Klienta i jego potrzeb.”

Żaneta Ścigała – radca prawny, partner w kancelarii Legal Hub Wojnarowska Ścigała Irlik

Radca prawny zajmujący się kompleksową obsługą firm. Wspiera zarządy w podejmowaniu decyzji biznesowych. Przygotowuje, opiniuje i negocjuje umowy handlowe, w tym w zakresie najmu komercyjnego. Przeprowadza audyty prawne nieruchomości pod inwestycje magazynowe i parki logistyczne. Weryfikuje prawne ograniczenia w nabywaniu nieruchomości rolnych pod logistykę.

Pomaga przedsiębiorcom w codziennej działalności, wdrażaniu nowych rozwiązań i wchodzeniu na nowe rynki. Ma kilkunastoletnie doświadczenie w postępowaniach sądowych, a na koncie wiele wygranych, w tym przed Sądem Najwyższym.

Ekspert ds. compliance, czyli zabezpieczania firm przed ryzykiem naruszenia prawa, poniesienia sankcji prawnych, strat finansowych lub utraty reputacji. Certyfikowany Inspektor Ochrony Danych Osobowych i specjalista ds. systemu ochrony sygnalisty (whistleblowing).

Partner w Legal Hub Wojnarowska Ścigała Irlik, nowoczesnej kancelarii prawnej dla biznesu, która oprócz kompleksowej obsługi firm specjalizuje się w prawie nieruchomości, ochrony środowiska i compliance.

Termin:

18 stycznia 2023 (środa) w godz. 09:30-13:00

Szkolenie online

Koszt:

250,00 zł brutto/ os. – kwota promocyjna obowiązuje członków KIGN (w tym również jego pracowników) oraz osoby posiadające licencje KIGN wraz z aktualnym wpisem do Centralnego rejestru Zarządców nieruchomości KIGN oraz Pośredników w obrocie nieruchomościami KIGN.

300 zł brutto/ os. – dla pozostałych osób

 

W ramach szkolenia zapewniamy zaświadczenie przesłane online.

  Dane osobowe

  Adres e-mail

  Dane licencyjne


  Proszę o wystawienie faktury VAT

  Warunki uczestnictwa