Krakowski Kongres Wspólnot Mieszkaniowych i Zarządców Nieruchomości

Krakowski Kongres Wspólnot Mieszkaniowych i Zarządców Nieruchomości, który odbędzie się 1 grudnia 2023 r., to pierwsze tego typu wydarzenie w Krakowie. Organizowane jest przez wydawcę miesięcznika „Wspólnota Mieszkaniowa” – spółkę Municipium S.A. oraz miasto Kraków.

Krajowa Izba Gospodarki Nieruchomościami objęła Krakowski Kongres Wspólnot Mieszkaniowych i Zarządców Nieruchomości patronatem środowiskowym.

Krakowski Kongres Wspólnot Mieszkaniowych i Zarządców Nieruchomości 01.12.2023 Kraków

Kongres adresowany jest do osób odpowiedzialnych za zarządzanie nieruchomościami mieszkaniowymi – zarządców, członków zarządów wspólnot mieszkaniowych, spółdzielni mieszkaniowych, towarzystw budownictwa społecznego, jednostek budżetowych i spółek miejskich zajmujących się zarządzaniem nieruchomościami oraz wszystkich osób związanych i zainteresowanych funkcjonowaniem rynku nieruchomości.

W programie zaplanowano wiele interesujących wystąpień, które w praktyczny sposób przybliżą zagadnienia związane z zarządzaniem budynkami mieszkalnymi i ich otoczeniem. Doświadczeni eksperci i praktycy omówią m.in. nowe obowiązki wynikające z wprowadzenia świadectw charakterystyki energetycznej budynku, kwestie związane z obowiązkiem udostępnienia lokalu w związku z remontem lub przeglądem okresowym. Specjaliści opowiedzą także, jak rozliczyć dostawy ciepła we wspólnocie mieszkaniowej i zmodernizować lub wymienić windę w budynku. Przedstawiciele krakowskiego urzędu miejskiego podzielą się swoją perspektywą na temat realizacji procesu budowlanego w budynkach objętych ochroną konserwatorską. Nie zabraknie debaty, podczas której poruszony zostanie problem konieczności uregulowania rynku najmu krótkoterminowego.

Krakowski Kongres Wspólnot Mieszkaniowych i Zarządców Nieruchomości to gwarancja wysokiej jakości wystąpień oraz przestrzeń do dzielenia się wiedzą, opiniami oraz pomysłami dotyczącymi zarządzania nieruchomościami.

Więcej informacji o Kongresie na: https://wm.info.pl/krakowski-kongres