KIGN na 100 leciu Spółdzielni Mieszkaniowej ROW Wodzisław Śląski

12 czerwca 2024 r. miały miejsce uroczyste obchody 100 lecia Spółdzielni Mieszkaniowej ROW w Rydułtowskim Centrum Kultury „Feniks” w Rydułtowach. Udział w wydarzeniu wziął Prezes Zarządu KIGN Pan Marek Urban. Podczas tej wspaniałej, pełnej wrażeń uroczystości Krajowa Izba Gospodarki Nieruchomościami miała wielką przyjemność uhonorować tak zasłużoną Spółdzielnię jubileuszową statuetką KIGN. Pan Marek Urban wraz z Prezes Zarządu Instytutu Gospodarki Nieruchomościami Panią Edytą Koster wręczyli medale KIGN „Zasłużony dla Gospodarki Nieruchomościami”, nadawane za wyjątkowe zasługi w branży nieruchomości. 

W trakcie uroczystości zebrani goście mieli okazję obejrzeć jubileuszowy film o Spółdzielni, posłuchać wystąpienia Prezesa, przeżyli wirtualny spacer po osiedlu, a także posłuchać występu Orkiestry Księżniczek.  

Spółdzielnia Mieszkaniowa ROW osiągnęła pozycję LIDERA w zarządzaniu nieruchomościami. Dzięki profesjonalnemu działaniu, zaangażowaniu i innowacyjnemu podejściu stanowi inspirację dla innych podmiotów działających w tej dziedzinie. W trakcie uroczystości Prezes KIGN Pan Marek Urban tak podsumował osiągnięcie, jakim jest 100-lecie istnienia Spółdzielni „Spółdzielnia, która powstała ledwo 6 lat po odzyskaniu niepodległości przez Polskę, a zaledwie w 2 lata po przyłączeniu Śląska do Polski i 4 lata po powstaniu Pierwszej Ustawy o Spółdzielczości Mieszkaniowej, przetrwała trudne czasy, rozwijając się personalnie i gospodarczo. Organizacja Spółdzielni to trud nie tylko zawodowy ale i społeczny, bez aktywnych członków Spółdzielni, którzy odważyli się połączyć swoje siły we wspólnym celu, budowy mieszkań byłoby to  niemożliwe. Przyświecało im marzenie o własnym domu, które stało się ich życiową pasją. Skutki realizacji tej pasji, która zrodziła się 100 lat temu, możemy podziwiać dzisiaj, patrząc na zadbane budynki (aż 177), posadowione na 5 wielkich osiedlach w miastach:  Wodzisław Śląski, Rydułtowy, Pszów i Radlin.