Mural Roku

„Był taki ktoś”

Pełna nazwa Inwestycji:
„Był taki ktoś” – mural z wizerunkiem Katarzyny Sobczyk na budynku M-GOK Tyczyn

Zgłaszający:
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Tyczynie im. Katarzyny Sobczyk

Inwestor:
Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Tyczynie im. Katarzyny Sobczyk

Generalny wykonawca:
R & R Studio Kreatywne

Projektant:
Rafał Roskowiński

Okres prac:
14.10.2020 – 04.12.2020

Lokalizacja:
Tyczyn, ul. Mickiewicza 1

Wartość inwestycji:
8 000,00 zł

 

Mural „Był taki ktoś” z wizerunkiem Katarzyny Sobczak powstał na ścianie budynku M-GOK Tyczyn w 2020 r. Inicjatorką działania była dyrektor M-GOK, a realizatorem Rafał Roskowiński R & R Studio Kreatywne. Mural o powierzchni 54 m2 wykonany farbami oraz sprayami, utrzymany w technice akwareli oddaje delikatny i subtelny charakter urody Katarzyny Sobczyk. Stonowane barwy idealnie komponują się z otaczającą mural zabytkową architekturę tyczyńskie starówki.

Koncepcja muralu spotkała się z przychylnym odbiorem władz samorządowych, Wojewódzkiego Konserwatora Zabytów, a także mieszkańców miasteczka i mediów. O samej realizacji mówiła TVP Rzeszów, pojawił się w „Panoramie oraz „wydarzeniach”. Obszerny materiał powstał również dla „Dzień Dobry TVN” oraz Kuriera Rzeszowskiego.

Mural został stworzony nie bez powodu właśnie w 2020 r. To rok 10 rocznicy śmierci artystki, a także rok, w którym (gdyby nie pandemia COVID-19) miał się odbyć X Festiwal Piosenki Katarzyny Sobczyk. Uznaliśmy, iż taka forma upamiętnienia artystki na stałe wpisze się w przestrzeń miasteczka dodając mu uroku i niepowtarzalnego charakteru. A fakt, iż mural wykonał pionier streetartu w Polsce – założyciel Gdańskiej Szkoły Muralu – sprawi, iż Tyczyn znajdzie się na szlaku najciekawszych murali w Polsce.

PRZED

PO