Obiekty mieszkalne

Budynek mieszkalno- usługowy z garażem w parterze przy ul. Kutnowskiej 28 w Płocku

Pełna nazwa Inwestycji:
Budynek mieszkalno-usługowy z garażem w parterze przy ul. Kutnowskiej 28 w Płocku.

Zgłaszający:
Spółdzielnia Mieszkaniowa „Budowlani” w Płocku, al. Armii Krajowej 16, 09-410 Płock

Inwestor:
Spółdzielnia Mieszkaniowa „Budowlani” w Płocku/Bank Gospodarstwa Krajowego

Generalny wykonawca:
„EURODOM” Dawid Dąbrowski, Tłuchówek 44, 87-605 Tłuchowo

Projektant:
Pracownia Projektowa „PROJBUD” inż. Bolesław Pakulski, ul. Otolińska 17

Okres prac:
Lipiec 2019-grudzień 2020

Lokalizacja:

Miasto Płock, ul. Kutnowska 28

Wartość inwestycji:

3 916 845,00 zł

 

Zgłoszony tu do Konkursu „Inwestycja Roku” obiekt to powszechny w swych rozwiązaniach technologicznych budynek wielorodzinny z usługami w parterze. Jest jednoklatkowy, częściowo podpiwniczony, o usługowym parterze i 3 piętrach mieszkalnych. Wykonany w technologii tradycyjnej.

W budynku znalazły się 2 lokale usługowe i 4 garaże na parterze oraz 14 – jedno, dwu i trzy pokojowych – mieszkań na piętrach. MIESZKAŃ LOKATORSKICH!

I to właśnie z tego powodu, że w budynku powstały – nie budowane od wielu lat przez spółdzielnie mieszkaniowe w Polsce – MIESZKANIA LOKATORSKIE, zgłaszamy go do konkursu.

TBS-y i spółki gminne budowały i budują od lat w oparciu o kredyty z BGK mieszkania na wynajem., a w przypadku spółdzielni mieszkaniowych, które kiedyś głównie budowały dostępne dochodowo spółdzielcze mieszkania lokatorskie, idea budowy tego typu mieszkań zmarła po transformacji ustrojowej. Mimo tego, że od końca lat 90-tych maja taki sam dostęp do kredytu z BGK na takie mieszkania, jak TBS-y.

Należy zwrócić uwagę na wyjątkowość inwestycji polegającą na pokazaniu, ze funkcjonująca w najdalszych zakątkach kraju spółdzielczość mieszkaniowa może znów podjąć się zaspokajania potrzeb mieszkaniowych osób mieszkających z dala d wielkich miast, o ograniczonej dostępności dochodowej do własnego ( szczególnie pierwszego) mieszkania.