Obiekty mieszkalne - budowa nowych obiektów

Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego z częścią biurową, garażem w części poziemnej i infrastrukturą towarzyszącą przy ul. Skaryszewskiej w Warszawie

Pełna nazwa Inwestycji:
Budowa budynku mieszkalnego wielorodzinnego z częścią biurową, garażem w części podziemnej i infrastrukturą towarzyszącą przy ul. Skaryszewskiej w Warszawie.

Zgłaszający:
Towarzystwo Budownictwa Społecznego Warszawa Południe Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie,

ul. Mińska 52/54

Inwestor:

Towarzystwo Budownictwa Społecznego Warszawa Południe Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie,

ul. Mińska 52/54

Generalny wykonawca:

PBM Południe S.A. z siedzibą w Warszawie

MS System Marek Lipowski

Projektant:

BBC BEST BUILDING CONSULTANTS Nadzory i Doradztwo Budowlane Łukasz Zdziebłowski

BBS BEST BUILDING CONSULTANTS Sp. z o. Sp.k

Okres prac:
25.01.2017-23.06.2020

Lokalizacja:
ul. Skaryszewska 3, Warszawa

Wartość inwestycji:
23 624 541,82 zł

 

Inwestycja znajdująca się na Warszawskiej Pradze, w najbliższym sąsiedztwie Stadionu Narodowego i Parku Skaryszewskiego wyróżnia się funkcjonalnością, dostosowaniem do potrzeb użytkowników oraz szerokim zastosowaniem rozwiązań proekologicznych.

TBS wybudował budynek mieszkalny siedmiokondygnacyjny, wielorodzinny z funkcją biurową ultra nowoczesnymi rozwiązaniami budownictwa społecznego o powierzchni użytkowej mieszkań ok. 2 929,60 m2. Przestrzeń budynku to 85 lokali mieszkalnych o zróżnicowanej powierzchni użytkowej, w tym 9 mieszkań dla osób niepełnosprawnych. Kondygnacja podziemna przeznaczona jest na garaż wielostanowiskowy (48 miejsc parkingowych), w tym stanowiska do ładowania elektrycznego oraz niezbędne pomieszczenia techniczne zapewniające prawidłowe funkcjonowanie budynku. Przed budynkiem ustawione są stojaki rowerowe, a części wspólne są monitorowane. Ważnymi elementami budowy są: użytkowy dach zielony, zielona ściana, nowoczesne zabezpieczenia ppoż., podłączenie do ciepła miejskiego, wyposażenie w światłowód FTTH oraz retencja wody, deszczówka w warstwach na dachu, której nadmiar wykorzystywany jest w miskach ustępowych w powierzchniach biurowych.

Podsumowując budynek jest przykładem obiektu mieszkaniowego wielorodzinnego z funkcją biurową, w którym zostały zastosowane nowoczesne rozwiązania proekologiczne oraz który zapewnia dostępność dla osób z niepełnosprawnościami.