Mieszkaniowa

Zespół zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej 'Na Skarpie’ z uzbrojeniem i zagospodarowaniem terenu przy ul. Łącznej w Wyszkowie

Pełna nazwa Inwestycji:
Zespół zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej 'Na Skarpie’ z uzbrojeniem i zagospodarowaniem terenu przy ul. Łącznej w Wyszkowie

Zgłaszający:
Wyszkowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.

Inwestor:
Wyszkowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.

Generalny wykonawca:
P.H.U. BUDOMUR Sp. z o.o.

Projektant:
OMIS s.c. Wiesław Szczepkowksi

Okres prac:
06.10.2017 – 17.05.2019

Lokalizacja:
Wyszków, ul. Łączna

Wartość inwestycji:
14 000 000,00 zł

Zespół zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej 'Na Skarpie’ z uzbrojeniem i zagospodarowaniem terenu przy ul. Łącznej w Wyszkowie, obejmuje 2 budynki mieszkalne wielorodzinne o łącznej liczbie mieszkań 78, podziemny garaż wielostanowiskowy z liczbą 58 miejsc postojowych, co w połączeniu z miejscami do parkowania na poziomie ternu daje wskaźnik 1,2 miejsca parkingowego na każdy lokal mieszkalny, 78 komórek lokatorskich, plac zabaw, ciągi pieszo-jezdne, mała architektura, pochylnia dla osób poruszających się na wózkach, brama wjazdowa na teren z czujnikiem ‘SOS’.

Budynki mają po 5 kondygnacji, w tym podziemna z miejscami postojowym w garażu wielostanowiskowym i komórkami lokatorskimi, parter, 1 i 2 piętro oraz poddasze użytkowe. Liczba kondygnacji wynika z ograniczeń Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego – max wysokość budynków 12m.

Mieszkania są przeznaczone na wynajem, zostały wybudowane z udziałem środków z Banku Gospodarstwa Krajowego w ramach rządowego programu wspierania budownictwa mieszkaniowego (0-wej edycji programu ogłoszonego w 2015 r.).

Jasne zasady wynajmu, przygotowanie mieszkań wykończonych w standardzie ‘pod klucz’, możliwość stałego zamieszkania dla rodzin bez konieczności zaciągania kredytów hipotecznych, partycypację w kosztach budowy wynoszące 25%, zwrot zainwestowanych środków wniesionej partycypacji i kaucji w wysokości zrewaloryzowanej w przypadku rozwiązania umowy najmu, to główne aspekty, które czynią ofertę TBS bardzo atrakcyjną i cieszącą się bardzo dużym zainteresowaniem na lokalnym rynku mieszkaniowym.

Przy realizacji zabudowy duży nacisk ostał położony na efektywność energetyczną i odnawialne źródła energii – zastosowano materiały energooszczędne i docieplenie wszystkich przegród, stropów i dachu, stolarka okienna została zainstalowana w warstwie docieplenia (tzw. ciepły montaż), w każdym mieszkaniu zastosowano nowoczesny piec kondensacyjny gazowy do ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej, oświetlenie części wspólnej nieruchomości przy zastosowaniu źródeł energooszczędnych i automatyki do regulacji czasu oświetlenia, położono sieć teletechniczną światłowodową do wszystkich mieszkań (możliwość dowolnego wyboru operatorów), zamontowano dwie instalacje fotowoltaiczne o mocy 7kw każda.

Dodatkowym walorem zabudowy jest usytuowanie budynków, zapewniające piękne widoki na rzekę Bug oraz tereny zielone przy rzece.