Zespół budynków mieszkalnych wielorodzinnych z garażem podziemnym i usługami wraz z infrastrukturą techniczną i drogową 'Lazurowe Ogrody’
Pełna nazwa Inwestycji:
Zespół budynków mieszkalnych wielorodzinnych z garażem podziemnym i usługami wraz z infrastrukturą techniczną i drogową 'Lazurowe Ogrody’
Zgłaszający:
Spółdzielnia Mieszkaniowa 'Lazurowa’ z Warszawy
Inwestor:
Spółdzielnia Mieszkaniowa 'Lazurowa’ z Warszawy
Generalny wykonawca:
Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Budownictwa 'Łucz-Bud’ Sp. z o.o., Radom
Projektant:
MFA Biuro Achitektoniczne Architekt Włodzimierz Tracz
TEN JEDEN Piotr Pisarczyk
Okres prac:
04.10.2016 – 13.05.2019
Lokalizacja:
Warszawa Bemowo, ul. Szeligowska 6a, 6, 8, 10
Wartość inwestycji:
81 156 446,65 zł
Osiedle ‘Lazurowe Ogrody’ powstało przy ul. Szeligowskiej na warszawskim Bemowie. Teren osiedla obejmuje obszar o powierzchni 14 tys.m2. To niezwykle rokująca inwestycyjnie część Bemowa. Perspektywa rozbudowy Bemowa podwyższa atrakcyjność budowanych tu mieszkań. Lokalizacja i bardzo dobra infrastruktura drogowa zapewniają szybkie skomunikowanie z lotniskiem, centrum miasta i pozostałymi dzielnicami Warszawy oraz innymi dużymi miastami. Również infrastruktura komunikacji publicznej, trasy rowerowe i obszary rekreacji są bardzo dobrze rozbudowane.
Budynki osiedla „Lazurowe Ogrody’, wzdłuż ulicy Szeligowskiej, posiadają kolejno 5, 7 i 10 kondygnacji (budynki B2, B3, B4), przewiązane łącznikami jednokondygnacyjnymi. W tle działki od strony wschodniej wybudowano budynek pięciokondygnacyjny (budynek B1). Zespół budynków ma w sowim składzie 218 mieszkań, o zróżnicowanej powierzchni: od 31m2 do 111m2, każde wyposażone jest w loggię lub taras. Lokale mieszkalne w całości sprzedały się na długo przed zakończeniem budowy. W budynku B1 na parterze, mieszkania posiadają własne ogródki. Łączna powierzchnia mieszkań to 11 991,39m2. Kompleks zabudowy mieszkaniowej uzupełniony jest garażami podziemnymi oraz zewnętrznymi miejscami postojowymi zabezpieczającymi potrzeby mieszkańców. Zadaszone wejścia do budynków, do części mieszkalnej, przewidziano od strony dziedzińca. Komunikację pomiędzy wszystkimi kondygnacjami zapewniają klatki schodowe wyposażone w windy.
Forma zabudowy dostosowana jest do architektury zabudowy sąsiedniej i utrzymana w stylistyce koncepcji budynków całej Spółdzielni Mieszkaniowej ‘Lazurowa’. Forma jest prosta, ułożona na działce w taki sposób aby wykształcić dziedziniec pomiędzy budynkami oraz strefę izolacyjną zielnie od strony wschodu. Układ taki pozwala na stworzenie kameralnych przestrzeni, w których przewidziano plac zabaw dla dzieci, chodniki, alejki oraz małą architekturę. Teren osiedle pozostaje otwarty.
Dodatkowo wzdłuż ulicy Szeligowskiej, w budynkach B2, B3 i B4 na parterze powstało 13 lokali użytkowych o łącznej powierzchni 1 486,54m2, które zostały przeznaczone na punkty handlowo usługowe, pod wynajem i na sprzedaż. Lokale usługowe i handlowe ułatwiają życie oraz podnoszą komfort mieszkania w nowym osiedlu.
Osiedle charakteryzuje się bardzo nowoczesną architekturą oraz idealnym wkomponowaniem budynków w otaczającą zabudowę. Architekci przewidzieli stworzenie przyjaznej i jednocześnie nowoczesnej architektury oraz przestrzeni, także przez konsekwentne stosowanie materiałów i barw. Kolorystyka zabudowy jest eleganckim zestawieniem wpadającej w ecru bieli, szarości, naturalnych kolorów drewna oraz grafitu. Zastosowano trwałe i ponadczasowe materiały: biało-kremowy tynk mineralny elewacji, kontrastujący z ciepłymi beżami i grafitem. Całość dopełniają drobne elementy detali w postaci obróbek, ślusarki, małej architektury. Na ścianach elewacji, na fragmentach zaprojektowano okładzinę elewacyjną (elewacja wentylowana) – płyty włókno cementowe.
Zabudowa została zaprojektowana w wysokim standardzie, z użyciem nowoczesnych materiałów. Przyjęte rozwiązania budowlane, materiałowe i instalacyjne odpowiadają wysokim parametrom energooszczędności. Właściwości cieplne przegród zewnętrznych są wyższe od wymagań normatywnych. Przy budowie osiedla wykorzystane zostały najnowocześniejsze rozwiązania architektoniczne i technologiczne: inteligentne systemy rozliczeń zużytych mediów, elektroniczny dostęp do budynków oraz pomieszczeń użytkowych oraz inne rozwiązania ułatwiające życie mieszkańcom.
Parametry techniczne:
– Budynek B1
- powierzchnia wewnętrzna (cz. nadziemna) – ok. 4 860m2,
- powierzchnia całkowita garażu – ok. 1 990m2,
- wysokość – ok. 15,4m,
- kondygnacje nadziemne – 5 kondygnacji,
- kondygnacje podziemne – 1 kondygnacja.
– Budynek B2/B3/B4
- powierzchnia wewnętrzna (cz. nadziemna) – ok. 10 370m2,
- powierzchnia całkowita garażu B2/B3 – ok. 2 160m2,
- powierzchnia całkowita garażu B4 – ok. 1 470m2,
- wysokość – ok. 16,7; 22,7; 31,7m,
- kondygnacje nadziemne – 5, 7, 10 kondygnacji
- kondygnacje podziemne – 1 kondygnacja.
– Kubatury budynków:
- B1 cz. podziemna – 7 120m3, cz. nadziemna – 19 429m3
- B2 cz. podziemna – 4 572m3, cz. nadziemna – 13 483m3
- B1 cz. podziemna – 4 147m3, cz. nadziemna – 17 948m3
- B1 cz. podziemna – 6 581m3, cz. nadziemna – 16 916m3