Adaptacja

Przebudowa i rozbudowa wraz ze zmianą sposobu użytkowania budynku 'Domku Myśliwskiego’ na budynek wielofunkcyjny dla potrzeb Sieradzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej

Pełna nazwa Inwestycji:
Przebudowa i rozbudowa wraz ze zmianą sposobu użytkowania budynku 'Domku Myśliwskiego’ na budynek wielofunkcyjny dla potrzeb Sieradzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej

Zgłaszający:
Sieradzka Spółdzielnia Mieszkaniowa

ul. Piłsudskiego 5b

98-200 Sieradz

Inwestor:
Sieradzka Spółdzielnia Mieszkaniowa

ul. Piłsudskiego 5b

98-200 Sieradz

Generalny wykonawca:
JAN-BUD Jan Płachta, ul. Osiedlowa 8, 98-200 Chojne

Projektant:
Biuro Projektowe Moderna mgr inż. Jolanta Włodarczyk, 98-200 Sieradz, ul. Sukeinnicza 3

Okres prac:

Lokalizacja:
ul. Jana Pawła II 41a, 98-200 Sieradz

Wartość inwestycji:
518 412,31 zł

 

Przebudowany budynek w swojej przeszłości pełnił funkcję biurową oraz był miejscem spotkań myśliwych z rejonu sieradzkiego. Był to budynek 2 kondygnacyjny częściowo podpiwniczony z dachem o konstrukcji krokwiowej z dużymi okapami o wysięgo ok. metra, dach w częsci piętrowej był pokryty blachą trapezową, a w części parterowej – eternitem. Stolarka okienna była drewniana wymagająca wymiany. Wymiany wymagały również instalacje wod.-kan. i instalacje elektryczne.

Budynek zlokalizowany jest w centrum miasta przy głównej ulicy w bezpośrednim sąsiedztwie budynku wielorodzinnego i pawilonu handlowego SEDAL stanowiących własność Spółdzielni, co stało się podstawą i przyczyną nabycia przez Spółdzielnię tego obiektu. Budynek wraz z wygrodzoną częścią pięknie zadrzewionego terenu stanowi swoistą enklawę idealną dla celów integracji środowiska spółdzielczego.

Zamierzenie budowlane obejmowało przebudowę oraz rozbudowę tego budynku o zadaszony taras wraz z dojazdem, miejscami postojowymi i dojściami pieszymi do budynku. Na parterze zaprojektowano i wykonano salę wielofunkcyjno wraz z zapleczem gastronomicznym. Na poddaszu przebudowano toaletę oraz zlikwidowano ścianki działowe. W części parterowej zmianie uległa konstrukcja dachu, jak również pokrycie dachu wraz z obróbkami blacharskimi – z eternitu na blachę trapezową w kolorze grafitowym. Ściany zostały ocieplone i obłożone panelem HPL w miejscach wskazanych na elewacji. Na elewacji zastosowano okładziny drewniane oraz tynki w kolorze białym i szarym w celu poprawy estetyki istniejącyh elewacji. Takie rozwiązania architektoniczne nawiązują do budynków w sąsiedztwie. Parter budynku dostosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na parterze w sali wielofunkcyjnej istnieje możliwość przeprowadzenia imprez okolicznościowych na zasadzie cateringu. Zaplecze gastronomiczne pozwala na podgrzanie posiłków oraz podanie na talerzach, które zmywane w zmywalni. W drugiej części parteru są dwie pracownie, a na poddaszu salka wielofunkcyjna. Sale wielofunkcyjne są klimatyzowane. Budynek dzięki dobraniu przegród budowlanych o wartościach współczynników ciepła poniżej wymaganych Rozporzędzeniem MSWiA zaliczyć trzeba do energooszczędnych.

Konstrukcję tarasu wykonano jako stylowo-drewnianą z elementami drewnianymi. Pod wiatą zainstalowano również kamienny grill. Teren nieruchomości jest ogrodzony.

Wnętrza budynku wyposażono w niezbędne urządzenia i meble.

Przedmiotowy budynek Spółdzielnia wykonała z myślą udoskonalenia obsługi mieszkańców, podnoszenia jej jakości i transparentności funkcjonowania Spółdzielni. Jest to kolejny piękny obiekt, który przeznaczono na cele statutowe. Jest miejscem przeznaczonym na integrację mieszkańców, spotkania z przestawicielami spółdzielni, a także dyżury administratorów. To kolejny lokal, który mieszkańcy mogą wynająć na spotkania rodzinne, czy szkolenia. Lokal posiada w pełni przygotowane zaplecze kuchenne oraz salę wyposażoną w urządzenia multimedialne. Jest to drugi z kolei tego typu obiekt w Sieradzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej. W 2019 roku zaplanowane jest jeszcze wykonanie nasadzeń zieleni na terenie nieruchomości.