Mieszkaniowa

Park Moniuszki Etap I

Pełna nazwa Inwestycji:
Park Moniuszki Etap I

Zgłaszający:
NEXX Sp. z o.o. Sp. k.

ul. Borowinowa 25

43-250 Goczałkowice Zdrój

Inwestor:
NEXX Sp. z o.o. Sp. k.

ul. Borowinowa 25

43-250 Goczałkowice Zdrój

Generalny wykonawca:
NEXX Sp. z o.o. Sp. k.

ul. Borowinowa 25

43-250 Goczałkowice Zdrój

Projektant:
FORMA S.c. T.Bilewicz, R.Kuberski

Okres prac:
25.10.2016 r. – 30.10.2018 r.

Lokalizacja:
ul. Fryderyka Chopina 34B-E, 41-400 Mysłowice

Wartość inwestycji:
25 000 000,00 zł

 

Osiedle Park Moniuszki zlokalizowane jest w odległości zaledwie 10 min od centrum Katowic, posiada doskonałą komunikację z drogami A4, S1 oraz E86. W okolicy inwestycji znajduje się Osiedle Park Chopina, ukończone w 2016 roku także przez spółkę Nexx. Projekt Park Moniuszki stanowią kaskadowe budynki z placem zabaw i strefą fitness. Osiedle jest ogrodzone, monitorowane i posiada całodobową ochronę. W II etapie inwestycji na terenie nieruchomości powstanie strefa rekreacyjna dla mieszkańców z przestronnym placem zabaw, fitness na powietrzu i wiatą rowerową. Całość kompozycji urbanistycznej dopełniają elementy „małej architektury”, zielone wysepki, dekoracyjne lampy i nowoczesne latarnie oświetlające teren nieruchomości na przestrzeni wspólnej.
W pobliżu znajdują się liczne obiekty handlowe, edukacyjne i medyczne, a także pasaż lokali usługowych. Projekty mieszkań przedstawiają funkcjonalne wnętrza o powierzchni od 35 mkw-110 mkw.
Wszystkie mieszkania na parterze mają własne ogródki, a mieszkania do III piętra przestronne balkony. Ostatnie kondygnacje stanowią apartamenty z przestronnymi tarasami. Przestrzeń klatek schodowych została zaaranżowana na wzór korytarzy hotelowych- dekoracyjne tapety, eleganckie kompozycje w donicy. Dodatkowo na parterach powstały pomieszczenia wspólne w celu przechowywania dziecięcych wózków lub sanek. Wejścia do budynków przystosowane są dla osób niepełnosprawnych. Budynki posiadają windę, miejsca garażowe w parkingu wielostanowiskowym podziemnym oraz komórki lokatorskie. Inwestycja powstała z wykorzystaniem najnowszych energooszczędnych technologii. Standard deweloperski oferowanych mieszkań, to między innym systemowe ogrzewanie podłogowe, okna z zewnętrznymi roletami sterowanymi elektrycznie, atestowane drzwi wejściowe antywłamaniowe czy niezbędne instalacje przyłączeniowe.

Dewizą Parku Moniuszki jest wznoszenie konstrukcji budynków przy zastosowaniu odpowiedniego ocieplenia, energooszczędnych technologii, w oparciu o podstawowe zasady ochrony środowiska, mające na celu utrzymanie elementów przyrodniczych mimo daleko idącej urbanizacji. Zastosowane ogrzewanie podłogowe, w przypadku budownictwa mieszkaniowego, jest bardziej efektywne od innych systemów grzewczych i pozwala na ograniczenie zużycia energii cieplnej oraz kosztów eksploatacji, dzięki niższej temperaturze powietrza w pomieszczeniu w porównaniu z ogrzewaniem grzejnikowym. Dbamy o każdy szczegół wybierając innowacyjne rozwiązania jak m.in. okna pięciokomorowe posiadające wysokie parametry izolacyjności termicznej o dużej przepuszczalności naturalnego światła. Tworzymy mieszkania jasne, ciepłe, dbając równocześnie o minimalizację strat cieplnych poprzez zastosowanie najlepszych technologii bud. oraz udogodnień tj. rolety zewnętrzne gwarantujące bezpieczeństwo i pożądaną prywatność. Zimą umożliwiają obniżenie kosztów ogrzewania domu nawet do 40%, a w czasie upałów zapewniają przyjemny chłód obniżając temp. w pomieszczeniach nawet o 10°C. W budynkach zaprojektowano wentylację hybrydową w oparciu o higrosterowalne nawietrzaki okienne, pozwalające na redukcję strat ciepła spowodowaną potrzebą wentylacji pomieszczeń mieszkalnych. Inwestycja podłączona jest do miejskiej sieci ciepła zdalaczynnego, które jest jednym z bardziej ekologicznych rozwiązań, gdyż ciepło dostarczone przez Tauron Ciepło na Śląsku powstaje w procesie kogeneracji.
Wszystkie zastosowane materiały montażowe i budowlane posiadają stosowne certyfikaty oraz atesty wymagane na terenie kraju. Na podstawie Świadectwa Charakterystyki Energetycznej uzyskano bardzo dobry wskaźnik rocznego zapotrzebowania energetycznego na nieodnawialną energię pierwotną na poziomie poniżej 70 kWh/m2.rok. Stawiamy na nowoczesne rozwiązania technologiczne, najlepszą jakość wykonawstwa, a także wysoki poziom bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska, wpływ oddziaływania inwestycji na środowisko naturalne i gospodarkę regionu.
Osiedle wyróżnia doskonale zaprojektowaną i przemyślaną przestrzeń pozwalającą osobom mieszkającym w centrum miasta cieszyć się architekturą wkomponowaną w otoczenie zagospodarowane zielenią.
Troszcząc się o nasze środowisko zastosowaliśmy ekologiczne i naturalne surowce budowlane najlepszej jakości. Podstawowym elementem konstrukcyjnym budynków są cegły silikatowe, które produkowane są wyłącznie z naturalnych surowców, takich jak piasek, wapno i woda. Są one przyjazne dla środowiska przez cały cykl życia produktu. W konstrukcji dachów zostały zastosowane podlegające recyklingowi membrany, które są paroprzepuszczalne, a ich instalacja z pozostawieniem poniżej otwartej przestrzeni pozwala na równomierne odprowadzenie wilgoci, a tym samym „oddychanie dachu”. W trakcie inwestycji zastosowaliśmy prefabrykację niektórych elementów konstrukcyjnych, tj. stropy i schody co pozwala na ograniczenie zanieczyszczeń. Użycie prefabrykatów minimalizuje ilość zanieczyszczeń powstałych w wyniku produkcji materiałów oraz pozwala racjonalnie wykorzystać surowce użyte do ich produkcji. Dodatkowo taki sposób budownictwa zapobiega powstawaniu nieszczelności poprzez odpowiednie dopasowanie elementów konstrukcyjnych wynikiem czego są możliwie jak najniższe straty ciepła.
Na uwagę zasługuje jakość i standard wykończenia budynków oraz części wspólnych. Mieszkania mają do dyspozycji balkony, tarasy lub wydzielone strefy, które stanowią prywatne ogrody. Współczesna ideologia naszej realizacji dąży do tego, by zapewnić mieszkańcom piękną, cieszącą ludzkie oko, zieloną przestrzeń i możliwość obcowania z naturą. Kompleks umożliwia integrację środowiska społecznego poprzez istniejące strefy mieszkalne, rozrywkowe oraz rekreacyjne. Teren inwestycji charakteryzuje się przewagą licznych terenów zielonych przy parkingach i wejściach do klatek Dla najmłodszych powstał plac zabaw z bezpieczną nawierzchnią i certyfikowanymi urządzeniami. W ramach II etapu budowy zrealizowany zostanie kolejny zielony skwer oraz siłownia zewnętrzna. Projekt zagospodarowania zakłada powstanie jak największego współczynnika naturalnych terenów zielonych. Aby zachować komfort przestrzeni w trosce o poszanowanie prywatności mieszkańców, wszystkie ogrody oddzielone są szpalerami zieleni. Mając na względzie zachowanie estetyki Osiedla miejsce przeznaczone do składowania odpadów komunalnych zostało starannie wydzielone zielenią, a skarpy wokoło mieszkań parterowych obsadzono ozdobnymi roślinami i usypano unikatowym kamieniem. Projektując architekturę zewnętrzną udało nam się posadzić około 1500 nowych drzewek i krzewów ozdobnych. Ostatecznie w 2021 roku ich liczba osiągnie 4500 szt. Kreacja przestrzeni terenów zieleni miejskiej współtworzy estetyczny obraz osiedla i jednocześnie podnosi jakość życia.
Wzdłuż Osiedla Park Moniuszki wybudowane zostały modernistyczne lokale usługowe, które mają służyć podniesieniu jakości życia mieszkańców. Planowane są usługi takie jak piekarnia z kawiarnią, restauracja, fryzjer i inne. W przyszłości przy Osiedlu planowane jest wykonanie drogi rowerowej.