Mieszkaniowa

Osiedle Różane Etap II Zad. Nr 1, 2, 3, 4.

Pełna nazwa Inwestycji:
Osiedle Różane Etap II Zad. Nr 1, 2, 3, 4.

Zgłaszający:
Katowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.

ul. Krasińskiego 14

40-019 Katowice

Inwestor:
Katowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o.

ul. Krasińskiego 14

40-019 Katowice

Generalny wykonawca:
Przedsiębiorstwo Budowlane DOMBUD S.A.

Projektant:
Biuro Projektów Architektonicznych Sp. z o.o. w Katowicach

Okres prac:
2018 r.

Lokalizacja:
ul. Walerego Sławka 26 a, b, c, d.

Wartość inwestycji:
33 057 635,12 zł

 

4 budynki mieszkalne, 2 place zabaw oraz parking dwupoziomowy na 203 miejsca postojowe – to kompleks mieszkaniowy pn. Osiedle Różane w północnej dzielnicy Katowic przy ul. Sławka (os. Witosa).

Wyjątkowo wygodnie, wyjątkowo praktycznie, wyjątkowo nowocześnie – Osiedle Różane, inwestycja Katowickiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, jest esencją wszystkiego, co najlepsze w ofercie TBS-u. Daje możliwość stałego zamieszkania i jasnych zasad wynajmu, zwrot zainwestowanych i zrewaloryzowanych środków (partycypacji i kaucji) w przypadku rozwiązania umowy oraz zapewnienia zamieszkanie w lokalu w standardzie „pod klucz” bez konieczności zaciągania kredytu hipotecznego.

Bliskość centrum Katowic, a jednocześnie – spokojna okolica, zapewniająca odpoczynek od miejskiego zgiełku – to warunki, które gwarantują mieszkańcom Osiedla Różanego możliwość spokojnego zamieszkania, pracy, nauki i wypoczynku. Zarówno osoby korzystające z miejskiej komunikacji, jak i zmotoryzowane, mogą liczyć na szybki i prosty dojazd do centrum miasta i innych miast dzięki bliskości głównych arterii komunikacyjnych (Drogowa Trasa Średnicowa, Autostrada A4, przystanki autobusowe i tramwajowe KZG GOP oraz stacja kolejowa Katowice – Załęże). Osiedle Różane to idealne miejsce dla osób, które cenią sobie stabilizację i podwyższony standard mieszkania, a jednocześnie nie chcą wiązać się kredytem hipotecznym. Gwarancją stałości zamieszkania daje umowa na czas nieokreślony. Osoby, które planują zmianę miejsca zamieszkania, mają pewność, że odzyskają zrewaloryzowaną partycypację i kaucję po rozwiązaniu umowy. Dzięki temu oferta KTBS jest elestyczna i przystosowuje się do zmieniających się potrzeb lokatorów.

Inwestycja zrealizowana jest według projektu stworzonego przez architektów: Jana Pallado przy współpracy Agnieszki Kwiatek i Ireneusza Trzęsimiecha, z Biura Projektów Architektonicznych Sp. z o.o. w Katowicach. Projekt Osiedla Różanego nawiązuje do róży, jest dla kultury Zachodu jest tym, czym lotos dla Orientu. Jedną z wartości, którą symbolizuje róża jest wygodna życie – wartość, która przyświeca inwestcyji Katowickiego TBS Sp. z o.o. Nowoczesna architektura osiedla i funkcjonalne rozwiązania łączą się tutaj ze śląską tradycją, do której nawiązaniem jest również prosta, uporządkowana bryła budynków i kolor elewacji ozdobionej motywem roślinnym, odnoszącym sie bezpośrednio do fasady budynku poczty położonej w historycznej dzielnicy Katowic – Nikiszowcu, jednym z piękniejszych zabytków naszego miasta.

Budowa osiedla rozpoczęła się w 2014 r. i sukcesywnie od 2015 r. Katowickie TBS oddawało do użtykowania kolejne budynki. Pierwszy budynek Osiedla Różanego liczący 55 mieszkań został oddany do użytkowania w 2015 r. wraz z 50 miejscami postojowymi i placem zabaw. Drugi budynek liczący 52 mieszkania został oddany do użytkownaia w 2017 r. wraz z parkingiem wolnostojącym na 203 miejsca postojowe. W ostatnich 2 zadaniach inwestycyjnych powstało 110 mieszkań (2 budynki oddane do użytkowania w 2018 r.) o metrażu od 33 do 57,83 m2. Każde mieszkanie posiada balkon, a mieszkania na parterze przynależny ogródek.

Dzisiaj mieszkańcy osiedla mają do dyspozycji 4 budynki o łącznej liczbie mieszkań 2147 – wykończone pod klucz, parking wolnostojący na 203 miejsca postojowe i 2 place zabaw.

Osiedle Różane nie powstałoby, gdyby nie finansowanie uzyskane z Banku Gospodarstwa Krajowego. Po tym, jak w 2009 r. został zlikwidowany Krajowy Fundusz Mieszkaniowy, którego środki finansowe stanowiły podstawowe źródło finansowania budownictwa na wynajem, Spółka poszukiwała nowych for finansowania Dopiero w 2014 r. udało się pozyskać zewnętrzne źródło finansowania w formie emisji obligacji za pośrednictwem Banu Gospodarstwa Krajowego. To dzięki tej formie finansowania powstały pierwsze dwa budynki przy ul. Sławka 26 b i d wraz z parkingiem wolnostojącym. Ostatnie dwa budynki przy u. Sławka 26 a i c powstały dzieki pojawieniu się w 2015 r. nowej formy rządowego wsparcia w finansowaniu inwestycji budowlanych. Nowy program rządowy dał możliwość skorzystania z oferty rodzinom i osobom młodym osiągająym umiarkowane dochody, wynajmu mieszkań, w których partycypacja jest na poziomie 25% kosztów budowy.

Od samego początku mieszkania cieszyły sie dużym zainteresowaniem, co świadczy o atrakcyjności naszej oferty.