Największy mural w Bielsku-Białej powstaje na budynku należącym do Karpackiej SM

Powstaje największy mural w Bielsku-Białej. Kozica spojrzy na miasto z 33-metrowego bloku

Trwają prace nad największym muralem w Bielsku-Białej pt. „Kozica”, który powstaje na ścianie 10-piętrowego bloku mieszkalnego przy ul. Morskie Oko 23.

Autorką muralu jest bielszczanka – Ilona Krieser, której projekt został wybrany spośród 34 innych propozycji nadesłanych na konkurs przez artystów z Polski i z zagranicy. Artystka zaproponowała iluzjonistyczny, a zarazem minimalistyczny mural z kozicą stojącą nad oblodzonym urwiskiem skalnym. Tatrzańska kozica już wkrótce będzie spoglądać na bielszczan, przechodniów i ruchliwą przelotową aleję Andersa ze szczytu wysokiej ściany.

Ilona Krieser jest bielszczanką, absolwentką edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych w Instytucie Sztuki na Wydziale Artystycznym w Cieszynie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Jest również wielką pasjonatką gór – często w wolnych chwilach wybiera się na górskie wyprawy zdobywając kolejne szczyty w polskich górach. Artystka posiada doświadczenie w pracach artystycznych na wysokościach. Mural zostanie zrealizowany do końca czerwca. Przy jego tworzeniu autorce pomaga Jarosław Mączka. Wykonanie muralu częściowo sfinansowane jest przez Karpacką Spółdzielnię Mieszkaniową, partnera projektu. więcej