10-lecie Krajowej Izby Gospodarki Nieruchomościami

10-lecie KIGN

Krajowa Izba Gospodarki Nieruchomościami w 2024 roku obchodzi 10-lecie istnienia, w związku z tym rozpoczynamy obchody tak ważnej dla nas rocznicy.

Jesteśmy powstałą w 2014 roku, a obecnie największą polską organizacją samorządu gospodarczego zrzeszającą przedsiębiorców związanych z szeroko pojętym rynkiem nieruchomości. Obecnie w Izbie funkcjonuje ponad 290 firm członkowskich z całego kraju oraz przeszło 5100 osób posiadających licencje zarządcy nieruchomości i pośrednika w obrocie nieruchomościami (wpisanych do centralnego rejestru KIGN).
Głównym naszym zadaniem i zarazem postawioną do wykonania misją jest ochrona oraz wspomaganie w prowadzeniu działalności gospodarczej wszelkich osób prawnych i fizycznych. Zależy nam też na promocji społecznej wrażliwości biznesu, dobrych, uczciwych, profesjonalnych
i nowoczesnych praktyk prowadzonych w biznesie oraz edukacji i wzajemnej integracji środowiska.

Działamy na wielu obszarach jednym z nich jest ewidencja właściwych profesjonalistów. Dbając o prawidłowy poziom świadczonych na rynku nieruchomości usług i podwyższanie rangi zawodowej, Krajowa Izba Gospodarki Nieruchomościami wydaje licencje zarządcy nieruchomości, licencje pośrednika w obrocie nieruchomościami oraz licencję managera najmu nieruchomości.

Drugim obszarem jest edukacja. Naszym założeniem od samego początku istnienia, było wprowadzenie na rynek szeregi dobrze wykształconych i profesjonalnych kadr zawodowych. Dlatego Izba za pośrednictwem swoich Delegatur organizuje szkolenia dla osób związanych z szeroko rozumianym rynkiem nieruchomości, budownictwem i efektywnością energetyczną. Prowadzi kursy praktyczne, kształcące i przygotowujące do wykonywania zawodu zarządcy nieruchomości, pośrednika w obrocie nieruchomościami oraz managera najmu nieruchomości.

Następnym obszarem jest podejmowanie wszelkich możliwych działań na rzecz przedsiębiorców oraz osób fizycznych związanych z szerokim rynkiem nieruchomości. Kształtujemy i promujemy stosowanie jednolitych zasad, norm oraz etyki zawodowej na rynku nieruchomościowym.

Współpracujemy z ministerstwami, urzędami, instytucjami państwowymi, władzami samorządowymi oraz wojewódzkimi, jak również izbami budownictwa z terenu całego kraju.

KIGN w związku z obchodami jubileuszu wprowadziła na rok 2024 okolicznościowe logo 10-lecia Izby.

Planujemy w tym roku liczne wydarzenia, na których nie może Was zabraknąć m.in.:

  1. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Członków KIGN, które odbędzie się 11 kwietnia 2024 roku w Katowicach
  2. Kongres Rozwoju Mieszkalnictwa w dniu 12 września 2024 w Katowicach (Hotel Park Inn 4*)
  3. Uroczystość 10-lecia KIGN i Gala Finałowa konkursu Inwestycja Roku w dniu 13 września 2024 w Planetarium w Chorzowie.

 

Niebawem podamy więcej informacji.